Zaman Gazetesi Pazar Eki’ndeki Röportaj – Özgirişim

roportaj_zaman_eki_mehmet_sen Nasıl Başardılar kitabım hakkında 3 Ocak Zaman Gazetesi Eki’nde gerçekleştirmiş olduğum kısa röportajı buradan okuyabilirsiniz.

http://www.zaman.com.tr/pazar_turkiyeye-bi-startup-lazim_2336062.html

Röportajda ilk defa startup için özgirişim kelimesini kullandım. Daha önceleri ne kitabımda ne de başka yerde bu kelimeyi kullanmamıştım. Başkasının bu kelimeyi startup yerine kullandığını da hiç duymadım.

Özgirişim kanımca startup sözcüğünün yerine geçebilecek bir kelime. Startup için Yeni Girişim veya Yeni Tekno Girişim kullanılsa da Özgirişim daha esaslı bir kelime gibi duruyor.

Röportajda da belirttiğim gibi umarım bir gün özgirişim İlkokul’dan başlayıp ders müfredatına girer. Sosyal medyanın çocukların eline geçtiği bir devirde onların seviyelerine uygun özgirişim tabanlı eğitimlerin verilebileceğini düşünüyorum.

Özgirişim adı üstünde ÖZ‘e dayalı bir girişimi çağrıştırdığı için Yalın Girişim’i de içinde barındırıyor. Umarım benim gibi startup dünyasına gönül vermiş pek çok Türk girişimci özgirişim kelimesine sahip çıkar ve Türk Dil Kurumu tarafından litaratüre girer.

Evet Türkiye’ye gerçekten de çok iyi bir özgirişim lazım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s