Aşk vs Şefkat

ask_vs_sefkatSevgi karşılıklıdır, sen ne kadar seversen ben de seni o kadar severim der aşk. Ne olursa olsun her zaman severim seni der şefkat. Her şey karşılıklıdır, kalp kalbe karşıdır der aşk. Neden karşılıklı olsun, sevdin mi seversin satın alınmaz, pazarda satılmaz der şefkat.

Hayır hayır, her hafta sonu görüşeceğiz, göz göze geleceğiz, dokunacağız birbirimize, koklayacağız birbirimizi, sarılacağız sımsıkı, hissedeceğiz birlikte. Hem bana bazen şiirler yazacaksın, SMS’ler göndereceksin, tweetler atacaksın, her zaman ne kadar çok sevdiğini söyleyeceksin.

İyi de uzaktayım ben, nasıl sarılayım sana.  Şiir de yazmayı bilmem, SMS desen benim burada gündüz senin geceyken, yalan dolan olur. Uzaktan koklamak ta mümkün değil. Hem evdeki çiçeğimi her koklayışımda sen aklıma gelirsin.  Yetmez mi?

Yetmez yetmez, göstereceksin bana sevgini, ruhunu hep bana vereceksin, her gece rüyanda beni göreceksin, benden başkasını görmeyeceksin, bak yoksa terkederim seni.

Terketsen de seveceğim seni, rüyaya ne hacet ayıkken bile hatırlayacağım seni, klavyelere sıkıştırılmış sözcükler yerine bulutlarda arayacağım seni.

Nerden bileyim başkasına bakmadığını, her çiçekten bal almadığını, nerden bileyim biriyle konuşmadığını

Neler diyorsun sen, canımı sokakta mı buldum ben, aklımdan başkası geçerse eğer bu Gayretullah’a değer..

Herkes bizim aşkımızı konuşmalı, insanlar bizi kıskanmalı, gazeteler bizi yazmalı, dağları delen Ferhat bile kıskanmalı

Şöhret’lerin aşkı ayrılık olur, Şirin’lerin sonu beklemek olur, kıskandıranların sonu felaket olur

Anlamam ben, her gün ilgi istiyorum ben, ilgi yoksa başkasının elini tutarım, ilk önce kıskandırırım seni, sonra onu da severim, seni unuturum ben. Acele et, kaçırma beni, pişman ederim seni.

Yapma gönül yapma, duydum ki başka gönüle gidecekmişsin, gitme, duydum ki başkasının elini tutacakmışsın tutma, duydum ki pişman edecekmişsin beni etme..

Demiştim sana, gel diye, kokla diye, sarıl diye, yaz diye.. karşılıklı verilen sözler çok kırılgan diye.. anlamadın bir türlü şimdi bu telaş niye.

Sadakatı istiyorum ben, bütün mumlar, smsler, tweetler, tuşlar, klavyeler senin olsun.. anlamadın sen bir türlü bir şeyi.. aşk geçmişin şefkat geleceğindir.. Satın aldın geçmişi, geleceğe bir ahh bıraktın,  şimdiyi ikimiz de yaşıyoruz ama sen bakıyorsun iki gözle ben ise bir gözle

Ne güzel işte iki göz tek gözden üstündür, iki aşık göz yalnızlıktan evladır, bunu anlamayana acı revadır

Acıya tek gözle varılır, göz yaşıyla ıslatılır, mele-i alaya yükselir, sonra yer yüzü de ıslanır, gök ağlar, yer ağlar, ben ağlar.. tek ıslak göz olmuş bin göz.. işte bu bütün ikili gözlerden sezadır..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s