Aşkın 3 Büyük Tehlikeli Oyunu

Aşkın tehlikeli oyunlarına dikkat etmelisiniz. Aşk’ın aklı yok denecek kadar azdır, çünkü hisleri ön planda tutar. Ama eğer aşk içinde ille de bir akıl arıyorsanız bu olsa olsa bir oyun olur. Daha önceki İlişkide Aşk mı Şefkat mi yazısını paylaşmıştım ve şefkatin aşktan daha üstün ve süreklilik arzettiğini vurgulamıştım. İlle de aşkı tercih edecekseniz o zaman size oynanacak oyunlara dikkat etmelisiniz.  Şimdi sizi aşık birisi veya geçmişte en azından bir kere aşık olmuş bir kişi olduğunuzu farzediyorum.

İşte aşkın 3 büyük tehlikeli oyunu:

Beni seviyor mu sorusu:
İlişkide erkek veya bayandan birisinin sevgisi daha ağır basar. Sevgisi daha az olan genellikle oyun kurucu olur. Oyunun kurallarını bu taraf belirler. Nasıl olsa kendisine telefon açılacak, derdi dinlenecek, ilk öpülen ve koklanan kendisi olacaktır. Her zaman daha çok seven taraf onunla buluşmak isteyecek, yeter ki buluşalım mantığıyla karşı tarafın şartlarını hızlıca kabul edecektir. Burada dikkatli olması gereken daha çok seven taraftır. Daha çok seven taraf ister istemez kendine duyulan sevgiyi sorgulayacaktır. Ancak telaşa gerek yok. Sizden hoşlanmasaydı sizinle birlikte olmazdı zaten. Aranızdaki tek sorun birbirinize olan duygu yoğunluğunun dengesizliği. Bu durumun farkına varıp ya karşı tarafın sevgisini kendinize yükseltmeniz ya da kendi sevginizi biraz daha azaltarak onunla eşit hizaya getirmeniz gerekir. Muhtemelen kendi sevginizi dengelemeniz daha tutarlı bir yol olacak ve  beni seviyor mu acep oyununa yenik düşmeyeceksiniz.

Aşırı Kıskançlık:
Sosyal ortamların arttığı bir devirde kıskançlık aşkın size oynayacağı en büyük oyunlardan biridir. Partnerinizin yalnız katıldığı ortamlarda içinizi kıskançlık duygusu dürter. Onu arayarak o an kimlerle ve nasıl vakit geçirdiğinizi öğrenmek istersiniz. İşin dozunu kaçırdığınızda aranıza güvensizlik duygusu girererek aşkın en büyük oyunlarından birine yenik düşersiniz. Aşırı kıskançlık öyle bir oyun ki sadece genç bekar aşıkların değil aynı zamanda evli çiftlerin peşini de hiç bırakmaz. Kıskançlığın oyun sahası geniştir. Çevremden evli çiftlerin kıskançlığı abartarak hem eşine hem de çevresine nasıl zarar verdiğini oldukça fazla tecrübe etmişimdir. Aşkta dengeli kıskançlık sevgiyi gösterdiği gibi aşırısının sevgilinize zarar verme riski yüzde yüzdür. Ancak kıskançlığı abartmanın ne kadar saçma ve gereksiz bir şey olduğunu anladığınızda bu oyunu yenebilirsiniz.

Ayrılma Korkusu:
İnsanın korktuğunun başına gelmesi yaygın bir kabul olduğundan aşkın size oynayacağı en büyük oyunlardan biridir ayrılma korkusu. Onu kaybettiğinizde hayatınızın kararacağı, o olmazsa varlığınızın artık bir değeri kalmayacağını düşündürterek karşılığında sizden öz saygınızı isteyecektir bu oyun. Ayrılma gerçekleştiğinde siz terkedilmiş olsanız bile gururunuzu hiçe sayıp onu geri almanız istenecektir. Eğer suçluysanız bunda bir mahsur yoktur, ancak onu geri alma mücadelesindeki süre uzarsa, zamanla kendinize olan öz saygıyı yitirebilirsiniz ki bu da kişiliğin yavaş yavaş dejenere olması demektir. Bu oyunu sadece sabır ve tevekkül silahıyla yenebilirsiniz. Hiç kimsenin kendisine kendisinden daha değerli olmadığını anlayıp tevekkül etmelisiniz. İyi tevekkül eden ya aynısını tekrar geri alır ya da daha iyisini bulur. Keşke geçmişteki herşeyi silsem kafamdan diyerek şekva etmeyiniz. Eğer şekvayı seçerseniz muhtemelen daha kötüsünü bulacaksınız. Aşk Tanrı’dan size yaşanması gereken bir armağandır. Ayrılsanız bile size güzel anlar yaşattığı için şükredebilmelisiniz. Niyetiniz halis olmak şartıyla şükredene İlahi Rahmet daha da güzelini yaşatacaktır. Ayrılıktan korkmayın çünkü ayrılıkta önemli olan partnerinizin size dönmesi değil, sizin kendinize dönmenizdir. Yoksa bu oyunu da baştan kaybedersiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s