Son Oyun

Sana ilk oyunumu siyah beyaz doğduktan sonra yaptım ey insanoğlu..  Charli Chaplin ile o zamanlar mutlu oluyordun, hızlı çekimdeki Amerikan sihay beyaz diziler ile de kendinden geçiyordun..  Gerçi senin memleketinde beni vizontele diye duyurdular ama ben kısa zaman içinde bütün dünyada renkliye dönüşmüştüm bile.. ikinci oyunum olduğunu hiç farketmedin di mi.. gökkuşağındaki renklerden daha fazlasını bende gördüğünde seni öyle bir yanıltmıştım ki ahh o ne zevkti öyle..

Komşulaırnı çağırıp renkli tv ni gösterip onlara hava atmıştın hani..  siz hep izlediğinizi sandınız ya aslında o zaman ben de hep sizi izliyordum.. kıs kıs gülüyordum, zevkten dört köşeydim ama senin havana diyecek yoktu..

Sana ben ne oyunlar oynadım ademin çocuğu.. hiç düşündün mü Adem’in Şeytan yüzünden cennetten indiğini ama meleklere karşı isim yarışını kazandığını.. yoksa bilmiyor musun? Melekler sana itiraz edince senin en büyük baban Adem eşyaların ismini saymıştı ve meleklerin bilmediklerini bilmişti.. saydığı eşyalar arasında beni hiç düşünmedin değil mi.. benim ismim seninle birlikte yaratılmıştı halbuki..

Ben sabırla bekledim.. özgürlüğün heykelinin olduğu yerde icat edilince sen sevincinden tek gözlü deccali bile tanıyamaz oldun…. hani deccalin bütün özelliklerini biliyordun.. hani gelince tanıyacaktın şıp diye.. sen tanımayı bırak her gün üzerimi silip dantelanı örttün.. dizileri, filmleri, haberleri seyredip benim oldun ey zavallı beşer.. şaştın kaldın hipnoz oldun karşımda ve inkiyad ettin bana..

En büyük hırsız ben oldum.. senin vaktini ben aldım.. akrabalarını ziyarete gittiğinde konuşmanızı ben engelledim.. seni uyuşturdukça uyuşturdum.. eroinden bile daha uyuşturdum seni.. çoğu zaman seni uzanmış uyumuş olarak yere serdim.. içimden şeytanları senin odana ben salıverdim.. hem de aynı anda bütün dünyada ne pislik varsa senin gözüne ben soktum..

Hep aşk ve savaş destanları yazdın sen.. zaferlerini ve maşuklarını övmekten geri durmadın.. nolursun şimdi topla hepsini ve benim senin gözünden beynine girdiğimle karşılaştır.. bunu bile yapmaktan acizsin işte.. neden biliyor musun.. göz en büyük sırrımdı çünki benim..

Ben göze hitap ederim.. göz dediğin en uyuşuk ve karşı koyamaz organın senin.. oradan girerim, kah apış arasını şehvetle tetiklerim kah kalbini nefretle pompalarım, kah beynini uyuştururum… aptal hayalleri salarım beynine, olmayanı mümkün gösteririm..   ben gözleri fethederim, gerisi bahane…. ve bana karşı koyulamaz hiç bir zaman..

Bak sana büyük sırrımı da açıkladım ama sen o kadar zavallısın ki bu sırrımı öğrendiğin halde bana karşı koyamıyorsun.. göz diyorum göz.. duymuyor musun beni.. tamam bakıp göremiyorsun onu ben de biliyorum.. duymanda mı gitti senin.. neyse o zaman sana en büyük sırrımı açıklayayım..bakalım anlayacak mısın.. en büyük sırrım benim en son oyunum olacak….. evet son oyun..

Malumun sen kendini teknolojiye fena kaptırdın.. sana darılmadım da değil.. İnternet dedin, cep telefonu dedin bak yine sessiz sedasız sıramı bekledim.. hem binlerce sene bekleyen ben değil miydim daha önce.. Adem’den son yüz yıla kadar sıramı bekleyen bendim.. mükafatımı da iyi aldım hani… sen sabrı benden öğrenmeliydin..  bak işte yine bekliyorum.. bu sefer çok feci olacak ama.. fırtına öncesi sessizlikte neler olacağını asla kestiremezsin..

İnternette ve mobilde beni denedin ama hiç mutlu olamadın değil mi.. olmuyor bir türlü değil mi.. şu lanet kumandanın zevki çok farklı değil mi.. hadi itiraf et, itiraf iyidir acını hafifletir.. itiraf et ki son oyunumun farkına varasın ey kendini tanımaktan aciz nadan beşer..

Halen anlamadın mı yoksa, son oyun diyorum.. son oyun.. çok büyük bir oyun geliyor yakında.. bu kadar beklemeye değecek.. hepsine şans verdim bak benim yerimi alamadılar bir türlü.. uydu fırlattın, okyanusta kablolar döşedin, yeni cep telefonlarını denedin ama benim tadımı alamadın bir türlü.. sinema icat ettin perdenin benim yerime geçeceğini zannettin.. ama artık yeter. . artık sıra bende..

Son oyunum için yine aynı yol izliyorum bilgine.. Amerikalı amcaları devreye sokuyorum.. onların yanına şeytanlarımı gönderiyorum.. ahh Apple ahh Steve Jobs.. sen olmasaydın bu son oyunumu oynayabilir miydim bilmiyorum.. bu insalarla bu kadar dalga geçebilir miydim mesela..  Steve Reis sen son voleni vurup ayrıldın.. bu zavallı beşer sandı ki i-phone veyahut i-pad senin son vuruşun.. senin vizyonunu bir tek ben gördüm..

Steve Reis ve yaverleri herşeyi bana bağladıklarında son oyunumu anlayacaksın.. gerisinden başka dev şirketler aynılarından yapacaklar ve ben son oyunumu oynarken saltanatımı kurmanın tekrar zevkine varacağım.. interneti, cep telefonunu, iphone’u, fareyi, yazılımları evet herşeyi artık bana bağlayacaklar.. ve ben beklemenin mükafatını tekrar alacağım..

Ey nisyan ile malul zavallı insanoğlu.. o zaman geldiğinde sen beni alabilmek için tekrar sıraya gireceksin.. beni yine evinin en güzel köşesine koyacaksın.. reklamımı sen yapacaksın.. sen kendin başına bile ev içinde bir kanal oluşturabileceksin ve benim üzerimden canlı yayın yapacaksın.. oyunları benim üzerimden oynayacaksın.. gecelere kadar hep benimle birlikte olup yatacaksın.. artık sadece gözüne değil.. klavyene, farene,  cep telefonuna, oyun konsoluna, internetine herşeyine ben sahip olacağım.. bütün zevkleri sana ben yaşatacağım..

arkadaşlarına havanı atıp beni yine farketmediğin için son oyunu yine ben kazanacağım..

evet ben kazanacağım.. ben kazanacağım..

2 thoughts on “Son Oyun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s